S-a dat start campaniei de caritate „DĂRUIM DIN INIMĂ”, organizată de către diaspora din Canada
Prezența în societate a oamenilor generoși este esențială. Gestul de mărinimie și bunăvoința acestora de a se implica în campanii de caritate, în ajunul Crăciunului este de apreciat, întrucât aduc zâmbete pe chipul copiilor și a familiilor dezavantajate.
Tradițional, cu o lună înaintea Crăciunului,diaspora din Canada își reunește eforturile într-o acțiune benevolă, caritabilă, dedicată unei cauze nobile de a salva vieți, a bucura copii și a ajuta bătrâni din Moldova.
Campania „DĂRUIM DIN INIMĂ”, organizată de către diaspora din Canada, în acest an a ajuns la a IV-a ediție și va susține:
- copiii bolnavi de cancer din Republica Moldova;
- bătrânii singuratici de la sate;
- Centrul social din Durlești care cazează temporar refugiați din țara vecină (dotarea cu sobe electrice).
Mai multe detalii puteți găsi, accesând linkul următor: http://bitly.ws/x2J6