![](https://brd.gov.md/sites/default/files/styles/page_full_528/public/advance_page/cover_img/295890562_385433210359441_5412149092318600810_n.jpg?itok=sgrbNe0c)
Stimați membri ai diasporei,
Ne-am bucura să știm că sunteți bine și că în pofida încercărilor prin care trecem cu toții ați reușit să planificați o vacanță pe care să o petreceți în Republica Moldova.
Tradițional în a treia săptămână a lunii august la Chișinău se desfășoară Zilele Diasporei. Este o frumoasă ocazie a reîntâlnirii și a comunicării, un prilej de a scurta distanțele și de a apropia oamenii.
Zilele Diasporei 2022 se vor desfășura în perioada 19 - 20 august în format hibrid (cu prezența fizică și online pe platforma Zoom și pagina de Facebook a Biroului relații cu diaspora).
În această ordine de idei, pentru a ne sincroniza agendele și pentru a petrece împreună cele două zile, vă rugăm să confirmați disponibilitatea de a participa la eveniment, completând următorul formular: