![](https://brd.gov.md/sites/default/files/styles/page_full_528/public/advance_page/cover_img/copceac_3.jpg?itok=7TOViH8Q)
Primăria s. Copceac, UTA Găgăuzia a dat start proiectului „Planificarea comună și construcția unui teren de minifotbal în s. Copceac”, care se implementează în cadrul Programului Diaspora Acasă Reușește „DAR 1+3”.
Proiectul respectiv presupune construirea unui teren de minifotbal (baza terenului, gardul, iluminatul), iar ideea aparține membrilor diasporei și a băștinașilor din s. Copceac, care doresc cu eforturi comune să contribuie la dezvoltarea și îmbunătățirea infrastructurii sportive și să creeze condiții de promovare a sportului și a stilului sănătos de viață în rândurile copiilor și tinerilor din localitate.
Le dorim succes în realizarea acestui obiectiv important și necesar localității fapt ce le va oferi o șansă în plus de interacțiune și comunicare.